BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

729x308

W podręczniku klasy VI znajduje się taki wiersz Joanny Kulmowej:

 

Człowiek żeby patrzał

Kiedy Bóg stworzył niebo z pląsającym obłokiem
i ziemię
różową o świcie
i czarno-białą srokę
i brzozę która tak ślicznie jesienią staje się ruda
to zapragnął w swojej miłości
żeby ktoś z Nim oglądał te cuda.


Wtedy stworzył człowieka
żeby patrzał i radował się do łez
jak On sam
który ciągle się dziwi
że świat jest
jaki jest.

 

 

Między innymi ten tekst sprawił, że z klasami VI-VIII postanowiliśmy umieścić tu galerię zdjęć, która pokaże, że można cieszyć się światem zawsze, można zrobić malutki raj nawet w czasie pandemii. Uczniowie dawali mnóstwo pomysłów na to, co można robić - budujące jest to, że wielu docenia czas spędzony z rodziną, wspólne gry, nawet sprzątanie. Czekamy na Wasze zdjęcia, które pokażą, że można COŚ robić w czasie pandemii i to COŚ może być przyjemne. Chociaż szczególnie teraz świat może wydawać się dziwny, to przecież jesteśmy po to, by patrzeć i radować się do łez.

 

      Justyna

 

  Wiki

1460x616materiał ze strony: www.gov.pl

 

 Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasza szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Proszę na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły i dziennik librus.

Dnia 9 lutego 2020 r. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników naszej Szkolnej Biblioteki. Po powitaniu przez bibliotekarkę p. Janinę Łabuda, uczniowie zapoznali się z Regulaminem Biblioteki. Uczniowie wiedzą, jak należy książki szanować i dbać o nie, aby długo służyły wszystkim dzieciom. Przyszli czytelnicy rozwiązali krzyżówkę z rozpoznawania bohaterów książeczek dla dzieci, rozpoznali tytuły książek po wysłuchaniu fragmentów czytanych przez bibliotekarkę i ułożyli tytuły bajek z rozsypanek wyrazowych. Wykazują się świetną znajomością literatury dziecięcej, znają literki i potrafią już pięknie czytać.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów klasy IV. Złożyli swój podpis na karcie czytelnika i pożyczyli książeczki do domu. Zapraszamy ich serdecznie w bajkową krainę naszej szkolnej biblioteki.

 

 

W naszej szkole odbył się konkurs szachowy. Dwudziestu dwóch uczniów z klas od II do VIII dzielnie szachowało i matowało przeciwników w tej królewskiej grze. Bezkonkurencyjną zwyciężczynią została Mary Łabuda z klasy VIII, drugie miejsce wywalczył Jan Możdżeń również z klasy VIII. Trzecie miejsce zdobyli Kamil Rapacz i Jakub Paluch z klasy VI. Wyróżnienie otrzymali Bartłomiej Chowaniec z klasy IV i Dawid Paluch z klasy III. Serdecznie gratulujemy im zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Podkategorie

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 20

Wizyt w tym tygodniu 69

Wizyt w tym miesiącu 25

Łącznie wizyt 64173