BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

Kochani Uczniowie!

Dzięki ministerialnym dotacjom w naszej bibliotece przybyło ponad 40 tytułów! Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Uzupełniliśmy "zapas" lektur ("Dzieci z Bullerbyn", "Ten obcy"), pojawiły się też nowości ("Charlie i fabryka czekolady"- tak, tak, najpierw była KSIĄŻKA, film dużo później):

 

Lubicie zwierzęta? Miłośnicy kotków, piesków i innych czworonogów z pewnością mają duży wybór. Mnie osobiście w oko wpadła ta urocza okładka- jak ktoś przeczyta, musi mi koniecznie powiedzieć, gdzie jest Rudek:

 

Pamiętacie serię pt." Magiczne drzewo"? Mamy kolejne dwa tomy:

 

Mam nadzieję, że fani futbolu w naszej szkole nie będą  omijać szkolnej biblioteki. To z myślą o Was postaraliśmy się o trylogię "Najfutbolniejsi", która opowiada o perypetiach dzieciaków takich jak Wy, które walczą o swoją drużynę piłkarską. Książka jest napisana w sposób dowcipny, jest wiele ilustracji,no i przede wszystkim mnóstwo PIŁKI NOŻNEJ!

 

 

A dla miłośników historii? Też się coś znajdzie. Mamy książki i poważniejsze, i napisane w lżejszy sposób. Niektórym starszym klasom czytałam książki pt. "Asiunia" czy "Wojna nie jest dla dziewczyn". Z tej samej serii opowiadającej autentyczne historie wojenne widziane oczami dzieci jest powieść "Syberyjskie przygody Chmurki" o dziewczynce, która wraz z babcią musiała opuścić dom i zamieszkać na mroźnej Syberii. Przyznam się Wam, że nie mogę oczu oderwać od ilustracji Macieja Szymanowicza (to on ilustrował też "Asiunię"). Mają taki piękny i niepokojący klimat... Taki bajkowy, a jednocześnie wywołujący ciarki na plecach...

 

Wiadomości, których nie ma w podręczniku do historii, znajdziecie w tomie o intrygującym tytule "Jagiełło pod... prysznicem". A dokładnie w wannie:

Przyznacie, że to niecodzienny widok...

Nasi młodsi uczniowie też znajdą mnóstwo fantastycznych książek dla siebie. Znana już niektórym  Basia, niesforne bliźniaki Kuba i Buba, pierwszaki z kosmosu -to tylko niektóre postacie, które na Was czekają:

Godne uwagi są "Opowiadania dla dzieci" księdza Twardowskiego zebrane w jednym,pięknie wydanym tomie. Otworzyłam na chybił trafił i od razu musiałam sięgnąć po aparat:

 

Aha! Nie zapominajmy o komiksach! Asterix, Obelix i Idefix w nowych tomach oraz Calvin i Hobbes na dokładkę, czyli chłopak o bujnej wyobraźni i jego maskotka-tygrys, który ożywa, gdy tylko dorośli odwrócą wzrok. Ten tom znam dobrze, ponieważ jakiś czas temu zachwycił mnie tytuł "Coś się ślini po łóżkiem", więc kupiłam. Dla dzieci oczywiście!

Mogłabym tak jeszcze długo, bo to dopiero część naszych nowych nabytków, ale myślę, że najlepiej będzie, jeśli sami przyjdziecie do biblioteki i po prostu zaczniecie czytać. Książki już przebierają kartkami, ale dajmy czas pani Jasi, by wciągnęła je na listę. Ale zaraz po wciągnięciu - wypożyczajcie. Czytajcie. Jak Wam się coś bardzo, bardzo spodoba - dajcie znać. Sama chętnie poczytam. Dzieciom OCZYWIŚCIE! 

                                                                                                                p.Ilona, Wasza troszkę nieprzytomna ze szczęścia polonistka

 

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 9

Wczoraj 17

Wizyt w tym tygodniu 9

Wizyt w tym miesiącu 760

Łącznie wizyt 64113