W piątek 27 września klasa siódma pod opieką nauczyciela historii Adam Łabudy wzięła udział w XIV Rajdzie szlakami oddziału partyzanckiego „Szaroty”. Upamiętniliśmy w ten sposób ludzi, którzy sprzeciwili się niemieckiemu okupantowi w czasie II wojny światowej.

Wyruszyliśmy pieszo spod kościoła w Sieniawie do lasu „Bucznik”. Pogodę mieliśmy wyborną, a wędrując chłopcy znaleźli po drodze kilka grzybów. Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy w Mszy Św., która była odprawiana w intencji członków oddziału partyzanckiego Bronisława Duszy "Szaroty". Po nabożeństwie przyszedł czas na pyszne, ciepłe kiełbaski. Następnie wzielismy udział w konkursie pieśni patriotycznych. Nasza klasa bardzo ładnie zaśpiewała piosenkę "Wojenko, wojenko..." za co otrzymała puchar.  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy upamiętniającej partyzantów i mogliśmy wracać do autobusu.

Rajd w pięknej, słonecznej scenerii jesiennego lasu był lekcją patriotyzmu i szacunku dla ludzi, którzy płacili najwyższą cenę za to, abyśmy my mogli dzisiaj żyć w wolnym kraju.

IMAG1165

IMAG1167

IMAG1168

IMAG1169

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 30

Wczoraj 26

Wizyt w tym tygodniu 85

Wizyt w tym miesiącu 393

Łącznie wizyt 62966