12.10.2019 r. w Remizie OSP w Harkabuzie odbyło się kolejne już Święto Orawskie - "Syćko ło wełnie...". Święto zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Czarna Orawa we współpracy z naszą szkołą. Wśród gości znalazł się poseł Edward Siarka wraz z małżonką, radny Adam Sawina, sołtys Bukowiny Osiedle Mirosław Łaś, sołtys Harkabuza Michał Łabuda, dyrektor szkoły Grzegorz Bisaga wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego, Koło Gospodyń WIejskich z Podwilka oraz mieszkańcy wsi.

Uroczystość rozpoczął występ najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowanych przez wychowawczynie do ról uroczych baranków (białych i czarnych, a także troszkę szarych). Następnym punktem programu były liczne konkursy i pokazy: strzyżenie barana, nawijanie motka wełny, pokaz robienia na drutach oraz tworzenie obrazka z wełny filcowanej. W konkursach brali udział ochotnicy z widowni, a prowadząca pani Anna Grapa dbała, by nikt nie pozostał bez nagrody. Czas umilali muzykanci z Bukowiny Osiedle. Warto też wspomnieć o pysznym, sycącym dwudaniowym obiedzie, którym mógł się posilić każdy uczestnik imprezy. W czasie święta można było kupić wełniane i filcowe produkty oraz herbatki ziołowe przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Czarna Orawa. Doceniamy ogrom serca i pracy włożony w przygotowanie tegorocznego Święta Orawskiego.

 

Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 32

Wczoraj 26

Wizyt w tym tygodniu 87

Wizyt w tym miesiącu 395

Łącznie wizyt 62968