BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

Informacja tekstem łatwym do czytania - ETR

 

dostępnosc

Miło nam poinformować, że od kilku dni obok szkolnego boiska dostępny jest całkiem nowy, piękny, kolorowy plac zabaw, który powstał dzięki środkom finansowym z Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej- organu prowadzącego szkołę. Urządzenia dostarczyła i zamontowała firma SIMBA S.C. z Lublina. Oczywiście jest on ogólnodostępny, dla dzieci młodszych i troszkę starszych, dla rodziców i dla dziadków. Bardzo się cieszymy, że powstało miejsce, które umili wakacyjne (i nie tylko!) dni. Jeśli będziemy szanować nowe sprzęty, na pewno bardzo długo będą sprawiały radość.

 

 

 

 

Zakończył się dziwny rok szkolny 2020/2021...

Dzięki zniesieniu obostrzeń mogliśmy w tym roku zorganizować komers dla klasy VIII. Uczniowie, z kolegami i koleżankami z klasy VII, bawili się znakomicie. Dzięki Mamom mieli zapewnione stoły pełne pyszności, a dzięki meczowi Polska:Szwecja zagwarantowane dodatkowe emocje (niestety, nie takie, jakich wszyscy oczekiwaliśmy). Najważniejsze jednak, że ósmoklasiści mogli spędzić razem ten wieczór w atmosferze pełnej sympatii i nostalgii, która w pełni wybuchła w piątek... Po uroczystym wręczeniu świadectw, nadszedł czas na pożegnanie... Nie obyło się bez łez i zapewnień, że "nigdy" i że "zawsze". Wszystkiego dobrego, ósma klaso, spełnienia marzeń o nowej szkole, nowych znajomych, nowych przygodach.

Udanych wakacji! Obyśmy we wrześniu spotkali się w szkolnych salach, a nie na ekranach laptopów...

 

Zobacz zdjęcia.

 

 

 

21 czerwca klasa IV wybrała się na wycieczkę rowerową z Harkabuza do Bukowiny. Na Żeleźnicy spotkaliśmy innych wędrowców - klasę VII z panem Adamem. Pan Adam opowiedział nam legendę o skale i skarbie zbójników. Skałę znaleźliśmy, ale skarbu niestety nie... Było za to wspólne ognisko, pieczone kiełbaski i słodkości od mam. Nasz peleton prowadziła pani Monika Grzybacz i Pan Dyrektor, za co bardzo dziękujemy.

Natomiast 22 czerwca klasa VIII pod opieką pani ilony i pani Janiny udała się na ostatnią wspólną wędrówkę ze Rdzawki przez Stare Wierchy i Maciejową do Rabki. Ognisko zapaliliśmy, ale upał odstraszył nawet największych miłośników kiełbasek, które wróciły nietknięte do domów... Na szczęście burza ominęła nas szerokim łukiem, dzięki czemu mogliśmy się dłuuuugo delektować mrożoną kawą na Maciejowej...

 

Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 

 

Co roku w naszej szkole przeprowadzane jest szkolenie uczniów klasy III z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na zajęciach praktycznych zrealizowane zostały tematy tj.:

-bezpieczeństwo,

-sprawdzanie przytomności,

-wzywanie pomocy,

-sprawdzanie oddechu,

-pozycja boczna,

-oddechy ratownicze,

-uciśnięcia klatki piersiowej

- łańcuch przeżycia.

Po zakończeniu szkolenia każdy uczeń otrzymał certyfikat Ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy.

 

Dodatkowo trzecioklasiści otrzymają hologramy na świadectwie szkolnym, które oficjalnie i w sposób bardzo prestiżowy poświadczą o tym, że zostali oni przeszkoleni w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

 

 

 

W naszej szkole każdego roku przeprowadzana jest akcja „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Głównym jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji i wychowującym się poza własną rodziną.

W tym roku szkolnym uczennice kl. VIII w ramach wolontariatu, we współpracy z nauczycielem koordynatorem, komisyjnie przeliczyły zebrane pieniądze i sporządziły protokół z przeprowadzonej akcji. Wspólnie uzbieraliśmy ważącą ponad 15 kg górę grosików o łącznej kwocie 684,77 zł.

Akcja w naszej szkole prowadzona jest od kilku już lat na zasadzie współzawodnictwa międzyklasowego. Tegorocznym zwycięzcą została klasa trzecia, która zebrała najwięcej grosików w przeliczeniu na ucznia. W nagrodę otrzymała słodki upominek.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za gest życzliwości i dobroci. W Górze Grosza każdy Wasz najdrobniejszy grosik ma wartość i moc.

 

 

 

 

Podkategorie

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka