BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

Uroczystość Ślubowania klasy pierwszej odbyła się 6 listopada 2020 roku. Była wyjątkowa, nieco owiana tajemnicą.

Pierwszoklasiści nie do końca znali scenariusz imprezy, dlatego pojawienie się na scenie Baby Jagi wprowadziło ich w zdumienie, a niektórym z nich na jej widok może nawet mocniej zabiło serce.

Można było się zatem domyślić, że zanim uczniowie złożą swoje śluby i zostaną pasowani, muszą zdać „egzamin u Baby Jagi”. Najpierw staruszka zażyczyła sobie, aby każde dziecko powiedziało wierszyk, potem zadawała pytania w formie zagadek, a następnie poprosiła o taniec i piosenkę. Baba Jaga była zachwycona występem dzieci, pogratulowała im zdanego egzaminu i odleciała na swojej miotle w siną dal. Pierwszoklasiści byli wspaniali. Świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, zatem mogli przystąpić do ślubowania. Rodzice zwrócili się więc do Pana dyrektora o dokonanie pasowania. Uczniowie z wielką powagą powtarzali słowa obietnicy, ślubując być dobrym Polakiem i uczniem. Potwierdzając akt ślubowania, złożyli podpisy odciskiem palca w kronice szkoły. Następnie Pan dyrektor dużym ołówkiem uroczyście pasował uczniów. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy, Wyprawki Czytelnicze oraz upominki od Rady Rodziców.

Na zakończenie pani Maria Gniecka pogratulowała swoim wychowankom wspaniałego występu. Złożyła też podziękowania Panu dyrektorowi, rodzicom, szczególnie pani Monice Kierpiec za rolę Baby Jagi oraz wszystkim, którzy okazali swą pomoc w uświetnieniu tej uroczystości.

Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka