BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

Informacja tekstem łatwym do czytania - ETR

 

dostępnosc

 

1 czerwca w tym roku był niezwykle ważnym, intensywnym dniem w historii naszej szkoły.

Po pierwsze dziś właśnie obchodziliśmy 10. rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej Szkole Podstawowej w Harkabuzie- dokładnie było to 23 maja 2011 roku, ale przesunęliśmy obchody, aby odbyły się w momencie, gdy wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. O tym wydarzeniu sprzed 10 lat nadal można przeczytać artykuł TUTAJ.

Jak uczciliśmy rocznicę? Przede wszystkim pełną wspomnień prezentacją zdjęć, które świadczą o tym, jak wiele się działo w naszej szkolnej społeczności. Zdjęcia pokazują też coś, czego może tak na co dzień nie dostrzegamy - jak bardzo zmieniła się szkoła, przede wszystkim jeśli chodzi o wyposażenie klas: czy ktoś 10 lat temu marzył o ekranach dotykowych? O tablicach interaktywnych? O laptopie w każdej klasie?

Po prezentacji nadszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy licznie wzięli udział w konkursie plastycznym "Portret Marii Konopnieckiej". Nagrody dla dzieci ufundował  Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, za co serdecznie dziękujemy! Każdy uczestnik konkursu dzięki temu otrzymał upominek. A nagrody wręczała... Maria Konopnicka. W tej roli po raz drugi wystąpiła niezawodna pani Ela, perfekcyjnie wcielając się w postać naszej patronki. Punktem kulminacyjnym uroczystości było zakopanie kapsuły czasu. Spakowaliśmy do niej zdjęcia, rysunki, listy, logo szkoły, folder, słowa hymnu i  oczywiście MASECZKĘ... Pan dyrektor zaprosił wszystkich uczestników na uroczyste odkopanie kapsuły 23 maja 2031 roku! Pamiętajcie o tym!

To nie wszystko - przecież dziś Dzień Dziecka! Z tej okazji pani Jasia przypomniała starszym uczniom o obchodach Dnia Matematyki i wielkim sukcesie Michała Pawliczaka z klasy VI, który zajął 8. miejsce w kraju! Była to okazja, by nareszcie wręczyć uczniom nagrody. Pan Piotr w czasie lekcji fizyki dla klasy VII i VIII przygotował interesujące doświadczenia. Rada Rodziców tradycyjnie poczęstowała uczniów lodami, a każda klasa w swojej sali zaszyła się na seans filmowy...

 

Ale to nadal nie wszystko! Samorząd Uczniowski i grupa wolontariacka z klasy VIII zorganizowali kiermasz ciasteczkowy, a pieniądze uzyskane w ten sposób przekazaliśmy na leczenie Kubusia z Podsarnia. Udało nam się utworzyć  - z nas samych, uczniów i nauczycieli - serce, bo chcemy pokazać, jak bardzo serdecznie myślimy o dzielnym chłopcu, jak mocno wierzymy w siłę ludzkich serc, dzięki którym będzie możliwe bardzo kosztowne leczenie. Dziękujemy za wszelką pomoc.

 

Brakowało nam tak intensywnych dni, które kiedyś były zupełnie normalne w szkolnym kalendarzu. Oby już tak zostało.

 

Zobacz zdjęcia.

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka