BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

 

Dzisiaj pierwszy czerwca, czyli Dzień Dziecka.  Z tej okazji odbył się u nas piknik zdrowotny prowadzony przez p. Marię Sęk, która zgłosiła naszą szkołę do ogólnopolskiego konkursu "Czas na zdrowie".    Piknik składał się z trzech części:

1. W części pierwszej uczniowie kółka przyrodniczego zaprezentowali przedstawienie dotyczące podstawowych zasad zdrowego trybu życia (sport, unikanie hałasu, dbanie o zęby). Następnie poszczególne klasy pokazały efekty swojej pracy zespołowej: "zeróweczka" zaśpiewała, klasa III zaprosiła nas na stragan w dzień targowy, klasa IV przedstawiła krótką scenkę, której autorem był jeden z czwartoklasistów Tymoteusz Szarlej, zaś V klasa zaprosiła na film o sile sumowitamin. Klasa VI, aktualnie zdobywająca szczyt Monte Cassino, również zostawiła dla nas film, dzięki czemu tęskniliśmy troszkę mniej...

2. Druga część była bardzo smakowita, ponieważ każdy zespół klasowy miał za zadanie przygotować pyszne, zdrowe danie. Prezentacja dań i degustacja trwała dłuższy czas, gdyż najpierw chcieliśmy nacieszyć oczy fantastycznymi kompozycjami: były bowiem pyszne świeżo wyciskane soki, wiosenne kanapki, owocowe sałatki i szaszłyki, surówki, a także jajeczno-serowe żaglówki, pomidorowe myszy, winogronowo-cebulowe palmy,jabłkowe kaczuszki, marchewkowe tulipany oraz łabędź o bananowej szyi i truskawkowym dziobku. Dziękujemy w tym miejscu Mamom za pomoc i pomysłowość!

3. Na część trzecią przenieśliśmy się na szkolne boisko, gdzie rozegraliśmy kilka konkurencji sportowych w dwóch grupach wiekowych. Dzień Dziecka udzialił się także Mamom, które chętnie brały udział w zawodach, a także pani Zosi, która przez tyle lat skrywała fakt, że jest Królową Skoków przez Skakankę!

Piknik był bardzo udany - bawiliśmy się i uczyliśmy jednocześnie. Pewnie każdemu zostanie w głowie hasło przewodnie imprezy: DBAJ O ZDROWIE JAK JE MASZ, BO O INNE BZDURY DBASZ!

 

Na koniec p. Ilona serdecznie dziękuje Michałowi Bąkowi, bez którego uporu, cierpliwości i zaangażowania piknik odbyłby się bez wizji i fonii...

 

Zobacz zdjęcia!

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 1

Wizyt w tym tygodniu 2

Wizyt w tym miesiącu 118

Łącznie wizyt 67314