BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

 

Zakończenie wakacji w najlepszym stylu? Wycieczka z klubem "Daleko Jeszcze?" w góry.

A konkretnie na Halę Krupową (w paśmie Policy).

A dokładnie 28 sierpnia z samego rana (niektórzy nie przestawili się jeszcze z trybu wakacyjnego i polegli w walce z budzikiem).

W składzie mieszanym, chociaż z przewagą płci pięknej (brawa dla czterech chłopaków z nowej klasy VI!) (oraz dla Skomplikowanego Układu pani przewodnik z grupą nauczycielek).

Dzień był wręcz wymarzony na górską wyprawę: słońce,wiatr, piękne niebo, malownicze chmurki. Wyruszyliśmy czarnym szlakiem z Sidziny i dość szybko dotarliśmy na Halę Krupową, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć z jednej strony Tatry, a z drugiej chyba sam Bałtyk... a przynajmniej Wawel. W przytulnym schronisku byliśmy świadkami i uczestnikami przynajmniej trzech ekstremalnych sytuacji: istnej nawałnicy pyłkowej, nieprawdopodobnych zdolności konsumpcyjnych pani Kingi oraz rozkładu sił fizycznych w klasie VI. Po dłuższym odpoczynku poszliśmy na niedaleką Okrąglicę, aby obejrzeć kaplicę Matki Boskiej Opiekunki Turystów. Był więc czas i na chichoty, i na chwilę ciszy i refleksji.

Wracaliśmy niespiesznie (w ogonie wlekła się pani od polskiego ponaglając marudzącą panią od historii) - podjadając gorące od słońca jeżyny, otoczeni wysokimi trawami, z Tatrami na horyzoncie. Mimo upału czuć już, że lato powoli pakuje walizki i czeka na wrześniową zmianę. My też. Ale póki co- jeszcze trzy upalne wakacyjne dni!

Zapraszamy na stronę Daleko Jeszcze, gdzie znajduje się relacja jednej z licznych nauczycielek, które wzięły udział w wycieczce oraz BONUS: Historyczne Selfie!

Zobacz zdjęcia!

 

 

 

 

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka