BIP

indeks

SZKOŁA NA WIDELCU

logo szkola widelec

CYBERNAUCI

Cyberauci logo for light

Zdrowo i sportowo

BOHATERON

bohater

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powietrze

OWOCE W SZKOLE

TalentowiSKO

 

talent

 

Dzisiaj obchodziliśmy podwójne święto: Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Rano spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno-muzyczny przypominający życie i dzieło Jana Pawła II. Po zaśpiewaniu jednaj z najbardziej lubianych przez Papieża pieśni,"Barki", dzieci obejrzały film animowany. Po krótkiej przerwie każdy uczeń otrzymał zadanie do wykonania: należało przygotować rysunek naszej szkoły, ale rysunek baaardzo kolorowy. Gotowe rysunki ozdobiły całą ścianę sali gimnastycznej przed drugą częścią uroczystości poświęconej Edukacji Narodowej. Jako konferansjerzy świetnie sprawdzili się pełni energii bliźniacy, Olek i Michał. Po życzeniach dla grona pedagogicznego przyszedł czas na najważniejszy punkt programu: teleturniej "Wielka gra". W przeciwnych drużynach stanęli Nauczyciele i Uczniowie, a prowadzącą niezapomniany program była jak zwykle niezrównana Stanisława Ryster... No, może nie osobiście, ale w znakomitej kreacji Gabrysi z klasy VI. Pytanie dotyczyły naszej szkoły i wymagały od uczestników wiedzy podstawowej ("W którą stronę spogląda Maria Konopnicka na portrecie wiszącym na parterze szkoły?"), jak i specjalistycznej ("Co oznacza kultowy zwrot pana dyrektora Si kalafą?"). Konkurencję wygrali nauczyciele, ale obie drużyny zostały nagrodzone słodyczami. Przy dźwiękach "We are the champions" kolorowe konfetti zasypało uczestników gry.

Po części oficjalnej Niezowodne Mamy zaprosiły nauczycieli na pyszne (pyyyszne!) ciasteczko i kawusię oraz miłe pogaduszki przy pięknie nakrytym stole. Dziękujemy za miłe słowa, za prezenty i za wsparcie. Było nam bardzo, bardzo miło.

Zobacz zdjęcia!

konopnickam

 
 

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem".

Maria Konopnicka