W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 kontynuowali udział w dwóch sportowych programach: Mały Mistrz i Aktywna Szkoła. Dodatkowo w zajęciach Aktywnej Szkoły uczestniczyli również uczniowie z klas 4-8 w nowo utworzonej dla nich grupie.
Programy te były realizowane zarówno w ramach jednej godziny obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w klasach młodszych przy współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej (Mały Mistrz), jak i dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla chętnych uczniów z klas młodszych i starszych (Aktywna Szkoła). Stwarzały one uczestnikom nie tylko warunki do integracji klasowej i międzyoddziałowej, ale także dawały uczniom możliwość poznawania nowych sportowych aktywności, doskonalenia swoich mocnych stron, odkrywania predyspozycji i zainteresowań, uczyły działania zespołowego, pracy w grupie oraz budowały relacje z rówieśnikami.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!


